Jak sprawdzić dzwoniący nieznany numer telefonu?

Należy zacząć od tego, że pewnie dużo razy każdemu z nas zdarza się odebrać lub wyciszyć połączenie od nieznanego numeru. Zastanawiamy się wtedy co się kryje pod takim połączeniem i czy warto go odbierać. Często zdarza się, że ktoś jest na tyle uparty, że wydzwania kilkakrotnie, co powoduje w nas złość i natychmiastowe odebranie, aby taki numer dał nam spokój. Może to być osoba z banku, telemarketerzy z którymi nie mamy ochoty rozmawiać, kurier, który miał przyjechać z paczką lub znajomy, który dzwoni od kogoś, ponieważ jego telefon się rozładował lub przypadkowo uległ zniszczeniu a potrzebuje naszej pomocy.

Powodów może być mnóstwo. W takiej sytuacji możemy odebrać i dowiedzieć się kto dzwoni jednak wiąże się to wtedy z różnymi konsekwencjami. Osoba dzwoniąca po drugiej stronie może namówić nas do zawarcia umów bankowych związanych z kredytami lub umów na nowy telefon lub internet. Bardzo często zdarza się, że wyłudza się w ten sposób dane osobowe i oszuści czyszczą nasze konta bankowe lub zawierają w naszym imieniu pożyczki. W dzisiejszych czasach korzystanie z internetu jest na wyciągnięcie ręki i dzięki temu można w prosty sposób sprawdzić nieznany numer. Należy wpisać dany numer w wyszukiwarkę w telefonie i na ekranie pojawia się kilka stron, które opiszą najtrafniej dany numer. Najlepszym jednak rozwiązaniem jest przed odebraniem takiego numeru sprawdzenie go za pomocą zaufanej i sprecyzowanej wyszukiwarki służącej właśnie do takich celów.

Najlepszą i najbardziej wiarygodną jest wyszukiwarka ktoto.info, dzięki której dowiemy się do kogo należy numer, który próbuje się z nami skontaktować i czy warto go odbierać. Zajmuje to zaledwie kilka minut, a my możemy być spokojni. Ta strona działa dzięki społeczności, która dodaje komentarze z informacjami na temat danego nieznanego numeru. Chodzi o to, że jeżeli jakaś osoba będąca użytkownikiem tego serwisu ma kontakt z wydzwaniającym nieznanym numerem i uda się dowiedzieć co nieco na jego temat, zostawia komentarz, w którym pisze do kogo należy numer, w jakiej sprawie dzwonił, co chciał i czy było to niechciane połączenie czy może jednak coś ważnego. Dzięki temu można przeczytać opinie i świadomie podjąć decyzję czy odebrać taki numer czy nie. Ponadto oprócz komentarzy takie numery można również oceniać dzięki pięciostopniowej skali czyli czy numer jest negatywny, neutralny, drażniący, dobry i pozytywny.

Na przykład jeżeli połączenie było bez jakichkolwiek wydźwięków użytkownik daje ocenę neutralną, natomiast jeśli połączenie było pomocne to pozytywny. Do drażniących należą połączenia od nękających telemarketerów, którzy usilnie chcą nam wcisnąć zestaw garnków, czy jakieś inne usługi. Można stwierdzić, że jest to najbardziej rozpowszechniona i zdająca egzamin opcja, abyśmy mogli odetchnąć z ulgą odbierając taki właśnie numer. Ponadto dzięki takiemu rozwiązaniu z łatwością możemy zablokować numer o którym się czegoś dowiemy i nie chcemy, aby kontaktował się znowu.

1 thought on “Jak sprawdzić dzwoniący nieznany numer telefonu?

  1. Ja w ogóle nie odbieram numerów, których nie znam. Zawsze to jakiś spam, albo oszustwa.

Comments are closed.