Jak pokonać uzależnienie od nowych technologii?

Jak w przypadku większości uzależnień behawioralnych, uzależnienie od nowych technologii może być z powodzeniem leczone przez wykwalifikowanego specjalistę. Zwrócenie się o pomoc do psychoterapeuty jest pierwszym krokiem do tego, by zacząć wyrywać się mentalności, jaki wywołuje w nas to uzależnienie od urządzeń sieciowych. Jednak równolegle z psychoterapią można również zastosować szereg rutyn i strategii, które pomogą przełamać ten schemat zachowań.

Stosuj harmonogram, aby ograniczyć liczbę godzin korzystania z urządzenia.

Aby zacząć pokonywać swoje uzależnienie, możemy rozpocząć naszą poprawę od zmniejszenia godzin ekspozycji na urządzenia elektroniczne poprzez narzucenie sobie wyraźnych granic; na przykład poprzez przestrzeganie harmonogramu, który w bardzo konkretny sposób wskazuje, kiedy możemy, a kiedy nie możemy korzystać z tych technologii.

Uprawianie aktywności na świeżym powietrzu

Aktywność na świeżym powietrzu jest bardzo zalecana w przypadku każdego rodzaju uzależnienia, jakie może mieć dana osoba, zwłaszcza związanego z nowymi technologiami. Główne aktywności, jakie możemy polecić, o których kompleksowo przeczytasz w https://www.chill.pl to spacery górskie, jazda na rowerze, kemping, wspinaczka lub rafting.

Dziel się swoimi uczuciami

Dzielenie się uczuciami, które generuje w nas uzależnienie ma ogromne znaczenie i można to zrobić w towarzystwie przyjaciół, rodziny lub psychologa. Jest to sposób na wyrażenie emocji i uczuć, na które nie zwracaliśmy uwagi i których staraliśmy się uniknąć poprzez rozproszenie uwagi, takie jak gry wideo, przeglądanie portali społecznościowych itp. Z pomocą specjalisty z dziedziny psychologii nauczymy się rozpoznawać własne uczucia i dzięki temu lepiej poznamy siebie.

Ponownie wprowadź zdrowe nawyki życiowe

Niektóre nawyki, które zostały utracone w trakcie trwania nałogu, powinny zostać ponownie wprowadzone do codzienności, aby poprawić jakość życia. Niektórymi z tych nawyków może być codzienna aktywność fizyczna, zdrowe nawyki snu, które pozwalają nam odpocząć w nocy lub codzienne nawyki higieniczne.

Rozwijaj swoje życie towarzyskie

Poświęcenie kilku godzin w tygodniu na rozwijanie zaniedbanego wcześniej życia towarzyskiego będzie dobrym sposobem na odbudowanie relacji społecznych, które mogły zostać zerwane. Utrzymanie zdrowego i aktywnego życia społecznego będzie miało pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne i pomoże poprawić ten problem.