Zalety nowoczesnych serwerów VPS

Ze względu na to, że serwer stanowi niezbędny element praktycznie każdego projektu (stron internetowych, sklepów online, aplikacji webowych), trzeba pamiętać, aby przy wyborze dostawcy takich usług nie kierować się wyłącznie niską ceną. Warto zwrócić uwagę na takie elementy, jak to, czy hosting wykorzystuje szybkie dyski, a firma zapewnia błyskawiczne wsparcie techniczne w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów.

  1. Jaki hosting wybrać?
  2. Tani i wydajny hosting stron www
  3. Czy hosting VPS zapewnia dostęp do baz danych?
  4. Przewaga VPS nad hostingiem współdzielonym

Jeżeli nie masz doświadczenia w wybieraniu usług hostingowych, koniecznie zapoznaj się z poniższymi poradami. Dzięki temu znajdziesz najlepsze rozwiązanie w atrakcyjnej cenie i dołączysz do stale rosnącego grona zadowolonych klientów. Warto też pamiętać, że lepiej jest poświęcić na początku więcej czasu na porównywanie ofert hostingowych niż zdecydować się na niesprawdzone rozwiązanie, z którym później będą same problemy.

Jaki hosting wybrać?

Hosting strony www powinien odpowiadać realnym potrzebom użytkownika. Tym samym, jeżeli planuje się uruchomić niewielką stronę, na którą trafi tylko kilkadziesiąt osób miesięcznie, nie ma sensu przepłacać za wydajny hosting www. Działa to również w drugą stronę i jeżeli ktoś liczy na to, że na tanim serwerze uruchomi stronę, która będzie odwiedzana przez dziesiątki tysięcy internautów, to taka osoba szybko się rozczaruje.

Jeżeli chodzi o wydajność, najlepszym wyborem jest serwer dedykowany, jednak najprawdopodobniej nie jest on potrzebny w przypadku twojej strony www. Takie rozwiązanie wiąże się z dużymi kosztami, a dodatkowo generuje konieczność samodzielnego zarządzania serwerem. Jeżeli więc coś przestanie działać, to po stronie klienta będzie obowiązek wprowadzenia poprawek w konfiguracji. Na początek lepiej więc wybrać serwer www typu VPS od sprawdzonego dostawcy. Takie rozwiązanie sprawdzi się o wiele lepiej niż tradycyjny hosting współdzielony, a jednocześnie będzie można skorzystać z bardzo atrakcyjnej ceny.

Tani i wydajny hosting stron www

Nie ma przy tym znaczenia, czy nowa strona www to witryna biznesowa, czy też strona prywatna. Hosting VPS pozwala łatwo zainstalować popularne obsługiwane CMS. WordPress, Prestashop… wybór jest ogromny. Dzięki temu możesz rozpocząć przygodę ze stronami www i samemu postawić bloga lub nawet stronę ze wszystkimi funkcjami sklepu internetowego. Dobry hosting VPS zapewni możliwość korzystania z bazy danych, podgląd logów serwera www i wiele innych rzeczy. Firma https://hitme.pl/, która specjalizuje się w takich rozwiązaniach, ulepszyła swoją ofertę. Serwery wykorzystywane do realizacji usługi hostingowej są o wiele lepsze niż przy zwykłym hostingu współdzielonym, a jednocześnie klient nie musi się przejmować wysokimi cenami. Dodatkową zaletą wspomnianej oferty jest to, że zarządzanie takim serwerem jest o wiele prostsze niż w przypadku serwera dedykowanego. Jeżeli więc z jakiegoś powodu strona odmówiłaby posłuszeństwa, to będzie można szybko spróbować rozwiązać problem z intuicyjnego panelu klienta lub od razu skontaktować się z pracownikami działu obsługi klienta, którzy dbają o serwery VPS należące do klientów.

Czy hosting VPS zapewnia dostęp do baz danych?

Dzięki współpracy ze sprawdzonym dostawcą usług hostingowych nie musisz się martwić o takie rzeczy jak to, czy hosting VPS zapewni bezproblemową obsługę bazy danych. Nie ma też znaczenia, czy chcesz korzystać z automatycznego instalatora, czy dodawać pliki na serwerze ftp. Pakiet hostingowy obejmuje wszystko, co jest potrzebne, do uruchomienia i prowadzenia projektu. Możesz więc tworzyć konta ftp, zmieniać zawartości stron www, zainstalować popularne CMS (Drupal, WordPress), założyć konto pocztowe… Na stronie dostawcy usług można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli klient zainteresowany ofertą ma wątpliwości, może skontaktować się z pracownikiem firmy i zapytać o to, czy można przetestować hosting. Pliki klientów przechowywane są w najbardziej bezpiecznych centrach danych, dlatego wybierając hosting VPS lub inne rozwiązanie z oferty tego dostawcy nie musisz się martwić o bezpieczeństwo. Nie ma też ryzyka, że w ramach przestrzeni serwera będziesz się musiał dzielić zasobami z innymi użytkownikami. Ta oferta gwarantuje prywatny serwer wirtualny, który jest na tyle wydajny, że można go wykorzystać do postawienia prostych sklepów internetowych.

Przewaga VPS nad hostingiem współdzielonym

Jak widać przewaga nowoczesnego rozwiązania związanego z hostingiem VPS nad przestarzałymi hostingami współdzielonymi jest ogromna. Klient może łatwo skonfigurować serwery poczty, dokonać zakupu wybranej domeny lub podpiąć własną domenę, a dołączony autoinstalator aplikacji sprawia, że jednym kliknięciem można postawić na własnej domenie nowoczesny system zarządzania treścią. W podobny sposób można dokonać konfiguracji certyfikatów SSL, co obecnie ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa w sieci internet. Dużym udogodnieniem jest to, że klient nie musi się martwić o płatny certyfikat SSL, bo może wybrać darmowe rozwiązanie, które obsługuje wszystkie rodzaje stron (content management system, blogi, sklepy).