Jak zwiększyć prędkość komputera?

Jeśli twój komputer stacjonarny działa powoli, oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć szybkość komputera.

Zrestartuj swój komputer

Najszybszym i najprostszym sposobem, aby spróbować przyspieszyć komputer, jest jego ponowne uruchomienie. Pamięć komputera (RAM) obsługuje aktualnie używaną informację, czyli plik, z którym pracujesz. W https://przetestuj.pl dowiesz się więcej o wyborze i optymalizacji pamięci RAM. Gdy otwierasz więcej plików, stron internetowych i zdjęć, w pamięci komputera znajduje się więcej rzeczy, które mogą utrudnić systemowi znalezienie szukanego pliku. Aby wyczyścić pamięć komputera i przyspieszyć pobieranie plików, uruchom ponownie komputer, wybierając z menu Start opcję „Uruchom ponownie” lub „Zamknij”.

Wyczyść pamięć podręczną

Ponowne uruchomienie komputera spowoduje wyczyszczenie pamięci podręcznej Internetu, ale można to również zrobić ręcznie. Przeglądarki internetowe często przechowują kopię stron w pamięci podręcznej, dzięki czemu strona otwiera się szybciej, ponieważ komputer sprawdza, czy na stronie pojawiły się jakieś aktualizacje. Do strony mogą być dołączone pliki cookies. Są to kawałki informacji, które dają stronie internetowej informacje o Tobie, takie jak to, czego szukałeś podczas ostatniej wizyty na stronie.

Ogranicz programy rozruchowe

Jeśli Twój komputer wolno się uruchamia, sprawdź programy, które uruchamiają się automatycznie. Możesz nie zdawać sobie sprawy, jak wiele programów uruchamia się i działa w tle. Programy te mogły zostać ustawione na automatyczne uruchamianie w momencie zakupu komputera.

Na komputerze z systemem Microsoft® Windows® naciśnij jednocześnie klawisze Ctrl, Alt i Delete. Wybierz Start Menedżer zadań, otwórz zakładkę Procesy. Teraz będziesz mógł zobaczyć uruchomione procesy. Możesz zamknąć program z Menedżera zadań lub przejść do aplikacji i ustawić, aby nie uruchamiał się automatycznie.

Usuń programy, z których nie korzystasz

Kiedy szukasz programów, które uruchamiają się automatycznie, spójrz na wszystkie swoje programy. Niektóre z nich są preinstalowane na komputerze przy zakupie, programy te zajmują miejsce na dysku. Obejmuje to dodatkowe paski narzędzi przeglądarki internetowej, które mogły zostać nieumyślnie zainstalowane lub są preinstalowane.

Na komputerze z systemem Windows kliknij przycisk Start, wybierz Panel sterowania, następnie Programy, kliknij Odinstaluj program. Przejdź do listy programów i wybierz ten, którego nie chcesz zachować, a następnie kliknij przycisk Odinstaluj. System nie pozwala odinstalować programów, które są potrzebne do uruchomienia komputera.