Co należy wiedzieć na temat domen internetowych?

Domeny internetowe można porównać do adresów ulic, dzięki którym można trafić w określone miejsce. O tym, że domena internetowa jest potrzebna do uruchomienia strony www, wie każdy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że ceny za adresy internetowe potrafią być bardzo zróżnicowane. Pomijając nawet różnice w cenach za poszczególne rozszerzenia (inna cena obowiązuje za domenę z końcówką .pl, a inna za .in lub inne nietypowe adresy), ta sama domena u niektórych dostawców potrafi kosztować nawet kilka razy więcej. 

  1. Ile kosztuje domena internetowa?
  2. Dlaczego warto starannie wybrać domenę internetową?
  3. Rejestracja domeny w najlepszej cenie
  4. Czy można obniżyć koszty związane z utrzymaniem domen?

Chociaż przy zakupie pojedynczej domeny może się to wydawać mało istotne, to jeżeli ktoś na potrzeby prowadzonej działalności potrzebuje kilku lub nawet kilkunastu domen, mogą się z tego uzbierać duże kwoty. Należy również pamiętać, że domeny nie kupuje się raz na całe życie, tylko opłaca ją na rok. Jeżeli więc z domeny będzie się korzystało przez kilka lat, to bardzo opłacalne jest wybranie firmy, która oferuje tanie domeny na uczciwych warunkach, a co najważniejsze, nie stosuje niekorzystnych dla klienta zapisów w regulaminie.

Ile kosztuje domena internetowa?

Wiele osób przyzwyczaiło się już do tego, że coroczne odnowienie domeny musi się wiązać z wysokimi kosztami. Na szczęście istnieje alternatywa w postaci oferty na tanie domeny. W ten sposób można znaleźć zarówno domeny krajowe, jak i domeny globalne. Obniżenie kosztów domeny to jeden z najprostszych sposobów, aby strona www szybko się zwróciła. W celu skorzystania z możliwości rejestracji domeny z gwarancją atrakcyjnych cen należy wybrać ofertę https://hitme.pl/domeny/. Tym, co wyróżnia ją na tle konkurencji, są powiadomienia SMS o konieczności odnowienia, ochrona prywatności oraz możliwość zautomatyzowania całego procesu zarządzania domenami.

Firma oferuje również wydajny hosting strony www, co pozwala mieć wszystko, co jest potrzebne dla twojej strony www w jednym miejscu. Ułatwia to zarządzanie stroną. Przykładowe ceny, jakie aktualnie obowiązują przy rejestracji nowych adresów to zaledwie 3,60 PLN za domeny regionalne i 14,76 PLN za domeny .pl. Pełną listę dostępnych rozszerzeń do rejestracji domen można znaleźć na stronie dostawcy.

Dlaczego warto starannie wybrać domenę internetową?

Staranny wybór w zakresie danej domeny w przypadku biznesów internetowych może przesądzić o sukcesie. Warto więc się wstrzymać z rejestracją domeny do momentu, w którym klient upewni się, że znalazł ciekawy, łatwy do zapamiętania, krótki, a przede wszystkim związany z branżą adres. Czasami na nazwę domeny internauci wybierają nazwę swojej firmy, a inni przeszukują wolne domeny, aby trafić na coś, co będzie związane z ich branżą lub ofertą.

Rejestracja domeny w najlepszej cenie

Jeżeli natomiast nazwa domeny będzie trudna do zapamiętania lub nie będzie się kojarzyła z tym, co jest dostępne na stronie, to potencjalni klienci mogą ją omijać. Oprócz atrakcyjnych cen na rejestrację domen firma oferuje również korzystne warunki odnowienia. Klienci mogą skorzystać ze specjalnej usługi Registry Lock. Przyda się ona osobom, którym zależy na wysokim bezpieczeństwie kluczowych nazw domen. Kolejną zaletą jest to, że domeny utrzymywane są serwerach DNS Anycast, co zdecydowanie poprawia stabilność i daje pewność, że działanie strony www nie zostanie zakłócone.

Jeżeli w danym momencie wybierana domena jest niedostępna, zawsze można poszukać zbliżonej nazwy, dodać do niej popularny przyrostek 24 lub po prostu postawić na inne rozszerzenie. Zdarza się również, że obecny właściciel domeny zrezygnuje z jej przedłużenia na kolejny rok. W takim przypadku istnieje szansa, że uda się ją przejąć. Alternatywą jest oczywiście złożenie oferty obecnemu właścicielowi i zaproponowanie odkupienia domeny internetowej. Niestety, wiele osób zajmuje się handlem domenami i w przypadku popularnych nazw może to doprowadzić do zawyżonej ceny.

Czy można obniżyć koszty związane z utrzymaniem domen?

Nie dość, że cennik domen rejestrowanych oraz odnawianych jest bardzo atrakcyjny, to w panelu klienta można zlecić transfer domeny. Zdecydowanie warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem, szczególnie jeżeli ktoś musiał zarejestrować domenę w innej firmie. Wraz z transferem domeny do tańszego dostawcy będzie można obniżyć koszty związane z jej utrzymaniem, zwłaszcza że obecnie dostępna jest w sieci promocja. Domena, a do tego darmowy certyfikat SSL i tani hosting to idealny wybór dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z e-biznesem i nie mogą sobie pozwolić na ponoszenie dużych kosztów. Już teraz wybierz domenę, która najlepiej pasuje do twojej działalności (ewentualnie przenieś domenę kupioną w innym miejscu) i zacznij korzystać z najlepszych cen. Dział obsługi klienta może w razie potrzeby zadbać o dodatkowe zabezpieczenie domen lub wyeliminować błędy, przez które adres internetowy nie działa. Można też uzyskać wsparcie w takich sprawach jak certyfikaty SSL.

Przeczytaj również