1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Hokus Pokus Czary Mary i odżywa Hornet stary

Hokus Pokus Czary Mary i odżywa Hornet stary 5 lata 2 miesiąc temu #1651

Hola hola

Wrzuciłem na Picase kilka zdjęć HPCM aka NaJeźdźca 2153

https://plus.google.com/photos/10235248 ... banner=pwa

Jak wielu wie ( Ci co byli w Anglii i nie tylko ) przywieźliśmy kolejną maszynę ( Złośliwi nazywali go trumienką )
W chwili zakupu do maszyny to mu trochę brakowało , a w miejscu zakupu biegały dziwne stworzenia ( Sandra twierdzi że widziała coś z ogonem na małych łapkach)
Generalnie karny K należy się poprzedniemu właścicielowi za stan zgnojenia i zapomnienia.

Na dzień dobry dostaliśmy zadanie jak wrócić z trzema Hornetami na przyczepie zbudowanej specjalnie dla dwóch. Na szczęście posiadanie wanny z odpływem okazało się mieć swoje dobre strony :)

Prace postępują w miarę systematycznie ( jak nie zaśpię i uda mi się wstać o 3 rano)

Na początek usunąłem (z żalem) czarny lakier z pokładu . Łatwo nie było , bo trochę strachu przed tym co zastanę pod spodem. Na szczęście okazało się że poza małym uszkodzeniem listwy odbojowej ( drobiazg) i mikro uszkodzeniem przy bloczku zwrotnym od spina ( większy drobiazg) jest nieźle.
Wyszło oczywiście od groma plam i plamek, na co przyszedł z pomocą wujek google a potem wujek Fifi.

Zastosowaliśmy chemioterapię drewna roztworem kwasu szczawiowego i soku z cytryny. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania. Poziom zaplamienia spadł po pierwszej chemii o około 45%. Mamy zamiar powtórzyć procedurę jeszcze ze dwa razy i prawdopodobnie obejdzie się bez bejcowania.

W kokpicie ogólnie słabo ale ok . Tzn : kilka warstw farb , lakierów i innego badziewia. Szlifowanie nie ma sensu , znowu z pomocą przyszła chemia. Zajzajer do usuwania farb działa wyśmienicie , tylko rękawiczki mi wpieprza.
Tak więc smaruję kawałek między wręgami , przerwa na peta, następnie szczota i dużo wody. Dzięki czemu mam permanentnie zalany garaż :)
Pogoda póki co dopisuje więc w dzień wysycha.

To tyle na razie , dalsze postępy będą dokumentowane , opisywane a zdjęcia umieszczane na Picasie

Pozdrawiam
Żur
  • marekzur
  • marekzur Avatar
  • Expert Boarder
  • Hokus Pokus POL 2153
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hokus Pokus Czary Mary i odżywa Hornet stary 5 lata 2 miesiąc temu #1652

Kobyle Caco :)
Gdzie można kupić kwas szczawiowy? W jakim stężeniu stosowaliście?
  • pikula
  • pikula Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane podziękowania: 2

Hokus Pokus Czary Mary i odżywa Hornet stary 5 lata 2 miesiąc temu #1653

Kwas szczawiowy zanabyłem w opcji już rozrobionej, jako preparat do czyszczenia tarasów z drewna egzotycznego. Nie mam zielonego pojęcia w jakim jest stężeniu . Ale wezmę butelkę do Wolsztyna to obadamy.
Sok z cytryny był wyciskany na świeżo . Ten sposób wynalazłem na jakimś forum renowacji mebli . Sprawdza się :)
Sposób stosowania jest następujący :

1. szlifowanie - ale ostrożnie żeby nie pochlastać forniru - czyli nie do żywego
2. szczota ryżowa i woda - bez detergentu !!!
3. cytrynka i czysta szczota
4. suszenie
5. chemioterapia szczawiem - nakładać bogato ( pędzel ławkowiec nadaje się tu idealnie)
6. przerwa na dwa pety i pół kawulca
7. szlifowanie na mokro włókniną (nie stalową) wzdłuż słojów. W tym momencie trzeba dbać o częstą wymianę wody , dosłownie po kilku ruchach trzeba płukać włókninę .
8. czysta woda i szczota ( podejrzewam że gdybyśmy użyli myjki ciśnieniowej nie trzeba by było już więcej poprawiać, ale wynoszenie łódki z garażu jest trochę niewygodne )
  • marekzur
  • marekzur Avatar
  • Expert Boarder
  • Hokus Pokus POL 2153

Hokus Pokus Czary Mary i odżywa Hornet stary 5 lata 2 miesiąc temu #1654

Och Mareczku wkręciłeś się :D
  • szulimek
  • szulimek Avatar
  • Expert Boarder

Hokus Pokus Czary Mary i odżywa Hornet stary 5 lata 2 miesiąc temu #1655

Dobra robota! Sliczny mebelek, cieszy oko! Rozumiem , ze to dopiero podklad?
  • SERek
  • SERek Avatar
  • Gold Boarder
Czas generowania strony: 0.369 s.